Categories Menu

Wprowadzono dnia 3 Cze 2019

AKTUALIZACJA – Taryfikacja ciepła – warsztaty w Katowicach, Wrocławiu i Białymstoku. Analiza szans i zagrożeń rzedsiębiorstwa ciepłowniczego. Możliwe zmiany i wyzwania  mające wpływ na przyszłość sektora. Bieżące praktyki w taryfikacji ciepła.

AKTUALIZACJA – Taryfikacja ciepła – warsztaty w Katowicach, Wrocławiu i Białymstoku. Analiza szans i zagrożeń rzedsiębiorstwa ciepłowniczego. Możliwe zmiany i wyzwania mające wpływ na przyszłość sektora. Bieżące praktyki w taryfikacji ciepła.

Sukces naszego ostatniego cyklu warsztatów oraz wydarzenia ostatniego roku – wzrost cen CO2, cen paliw oraz zamieszanie w systemie rozliczania cen energii elektrycznej w I kw 2019 roku, zbudowały świadomość nowych zagrożeń dotyczących działalności przedsiębiorstw ciepłowniczych. Naszym zdaniem konieczna jest bieżąca wymiana doświadczeń pomiędzy praktykami i wypracowywanie spójnych strategii podejścia do kontaktów z Regulatorem. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji niesprzyjających sprzedaży ciepła warunków atmosferycznych w roku 2019. Nasza analiza postępowań taryfowych z ostatnich kilku miesięcy wskazuje jednoznacznie na to, iż rzeczywistość przerosła zapisy legislacyjne dotyczące sektora. Zawierają one wiele sprzeczności, a wręcz są obarczone błędami, dochodzi do tego aspekt mało korzystnej dla przedsiębiorstw interpretacji przepisów w postępowaniach.

Przede wszystkim tym zaproponowanym zagadnieniom poświęcone zostały nasze warsztaty.

Termin i lokalizacja warsztatów szkoleniowych:

13.06.2019 Katowice – Vienna House Easy Katowice**** ul. Sokolska 24

14.06.2019 Wrocław – Novotel Wrocław Centrum**** ul. Powstańców Śląskich 7

25.06.2019 Białystok – Best Western Hotel Cristal **** ul. Lipowa 3

W linkach przesyłamy szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy.

Na Państwa życzenie możemy zorganizować szkolenie wewnętrzne w siedzibie firmy.

Zachęcamy do przesyłania pytań i problemów, jakie nurtują Państwa w terminie do 07.06.2019. Postaramy się przygotować na nie odpowiedzi.

Zapraszamy serdecznie do udziału.

Z poważaniem

Zarząd MSG-e